Hoiatus! Tegemist on blogiga, mille postitused on sügavalt subjektiivsed, kohati ilukirjanduslikud ning absoluutselt ebaloogilised, vastukäivad ja teaduslikult põhjendamata. See ongi eesmärk.

reede, 1. juuni 2018

Kunstianalüüs


(Pildi autor on Anna Boyiazis. Kuna tegemist on autorikaitse objektiga, siis palun külasta pildi vaatamiseks juuresolevat linki)

Kas see pilt ütleb, et naine on samasugune kui prügi. Mõlemad hulbivad meres. Samuti saaks selle siduda rassistliku sõnumiga.
Või ütleb see pilt, et plastik võib olla ni prügi ja nuhtlus. Aga ka päästja. Päästeparv ja -vest.
Või on see laiem sümbol, et ka vees, meres, olles võid sa surra janusse. Ja su päästjaks saab olla plastikus vesi.
Või ehk on see seotud islamiga, mis väidab, et paradiisis ootavad sind neitsid ja vesi. Ja need naised ongi juba paradiisis, Mitte Euroopas, vaid vees.

Või on lihtsalt ilusad värvid. Ilma sügava tagamõtteta.

Vapustavalt lummav pilt. Ma magasin kaks trammi maha seda uurides ja vaadates ja mõista püüdesPS.Tänu internetile ma tean, et tegelikult on tegemist hoopis Zanzibari tüdrukute ujumistunniga.

5 kommentaari :

 1. See ei ole lavastatud pilt. See on auhinnaline pressifoto (neid pilte on terve seeria). Lühitutvustus on siin:
  https://www.asmp.org/member-spotlight/anna-boyiazis-finding-freedom-in-water-series/

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Igal juhul lummavad pildid. Tegelikult on nad minu silmale isegi rohkem väärt dokumentaalfotodena, mitte lavastusena.

   Kustuta
 2. Õnneks jõudsin enne oma mõtte valmis mõelda, kui lõpus lugesin, millega tegu on.

  Minu jaoks sümboliseeris see naist lapsega, a'la madonna. Aga lapse asemel on plastik ehk praht ehk laiemalt praht merevees. Vesi on elu ja laps on elu, aga võib-olla tulevikus polegi lapsi, on ainult praht ja plastik.

  VastaKustuta
 3. Eks see vist näitabki head taset ja kunsti väärtust, et seda saab lõputult vaadata ja tölgendada :)

  VastaKustuta
 4. Ma käisin ja lugesin pikalt selle ujumis-õpetus-projekti kohta. Ja teiste asjade kohta ka, mis samal lehel. Aitäh viite eest. Maailm on üks keeruline koht.

  VastaKustuta

Palun ära pahanda, kui ma Su kommentaarile ei reageeri/vasta:) Ma olen väga tänulik kõikide mõtteavalduste eest, aga kui olen Sinuga nõus, pole ju põhjust midagi lisada, ning kui oleme eriarvamusel- siis, minu oma on juba kirjas:)
Tänan Sind kaasamõtlemise eest!