Hoiatus! Tegemist on blogiga, mille postitused on sügavalt subjektiivsed, kohati ilukirjanduslikud ning absoluutselt ebaloogilised, vastukäivad ja teaduslikult põhjendamata. See ongi eesmärk.

pühapäev, 3. november 2024

Eksistentsiaalne küsimus


Lisaks vanadele - kuhu kaob raha ja kust tuleb tolm. Miks on vaja igal hommikul tõusta? Miks on vaja iga päev süüa?

Lisaks - kuidas kujuneb elektri hind. Kuidas nad ikkagi teavad, et täpselt kell 17.01 muutub nõudlus või pakkumine.

Riskiks ühega veel. Kui mulle järele tullakse, siis kustutan ära. Kui ma oleksin jumal.. ja, just. Ma alustasin sellest, et mul on 3 miljardit Seejärel arutlesin, et miks end piirata - kui mul oleks kogu maailma raha. Ja sealt oli juba järgmine samm loogiline.

Ehk siis. Kui ma oleksin maailma algusest keelanud kõik teiste kultuurigruppide territooriumite vägivaldse hõivamise. Sõbralik ühinemine ja kodusõjad on lubatud. Ja kõikide maailma pühakirjad algaks nõudega - tasakaal. ( Ja need külad, kes sellest kinni ei pea - seal sünniks ainult poisid ja röövitud tüdrukud sureks) 

Milline meie maailm oleks?

20 kommentaari :

  1. Maailmas oleks lühikest aega väga palju poisterohkeid külasid ja peatselt oleks probleem lahendatud... lahenenud. Maakeral oleks kahtlemata ükskõik.

    VastaKustuta
  2. Järgmistel valimistel valin sinu.

    VastaKustuta
  3. Igal hommikul ei ole vaja tõusta ja iga päev ei ole vaja süüa; paljude inimeste elus on päevi, kus nad kumbagi isegi ei taha, ei tee ka.

    Elekter - börsil on võimalikud sellised asjad nagu futuurid (tulevikulepingud e diil kohustab tulevikus ostma v müüma vara varem kokku lepitud ajal ja hinnaga). E siis tuletisinstrumendid (mida enamasti kauplemispäeva e turu sulgemisel ümber hinnatakse).

    Territooriumite hõivamises on äkki otsesest sõjalisest teemadest hullem majanduslik hõivamine, maavaradest ja territooriumi arenematusest / sisepoliitilisest korruptsioonist tulenevatest nõrkustest?
    Ühel hetkel jõuavad need muidugi ka füüsiliste inimhävitusaktsioonideni.

    VastaKustuta
  4. Hah. Juba mõiste "teiste kultuurigruppide territoorium" on vastuoluline. MINA arvan, et see on MINU kultuurigrupi territoorium. Sa arvad teisiti, jah? Ja läheb lahti...

    Lugesin eile just mingite mägirahvaste ja gruppide kohta. Segapuder. Võib-olla küla tasemel saab öelda "setude küla" ja "võrukeste küla", aga linnas on juba kõik omavahel koos. No ei ole võimalik jagada rahvaid või religioone territooriumi järgi ega kaupa.

    VastaKustuta
    Vastused
    1. jah, ja kodusõdade jätkuv pidamine viitab sellele, et ka ühtedes ametlikes kultuurigrupi-piires on tegelikult eri gruppe...

      Käisin just keskaja Tartu näitusel. See oli jõukas kaubalinn, siin elas läbisegi mitu eri rahvast (nagu kaubateede ristumiskohas ikka) ja geneetiliste andmete põhjal 1) segaabielusid nende vahel väga palju ei olnud, aga 2) nad elasid linnaosade mõttes ometi läbisegi, ei paista, et oleks olnud mingit rahvuslikku segregatsiooni.

      Kustuta
  5. No aga ära söö siis iga päev. Ega midagi muud ei juhtu, kui et mingil hetkel on kõht väga tühi ja kui pikemalt nälgida, muutud uimaseks ja tuimaks ja siis ei suudagi enam hommikuti tõusta. Nii et kaks probleemi kohe lahendatud.

    Kultuurigrupp ei ole ka alati homogeenne ühendus, ehk siis ühe kultuurigrupi sees on omakorda mitu subkultuuri ja omavahel läheb varem või hiljem madinaks, sest inimesed ei ole paraku kõik ilusad ja head, kui väga me seda ka ei sooviks.

    VastaKustuta
  6. Oh teid, ma räägin ju nullpunktist. Minu loodud maailm. Kes sõna ei kuula, seda tabab katk, ritsikad ja veeuputus 🦍🛐 🤔🙃

    VastaKustuta
    Vastused
    1. jah, aga kuidas sa need kultuurigrupid defineerid?
      või mis sa pihta hakkad, kui korraks ära käid ja ühel territooriumil on kultuurigrupp pooldunud? nimetad seda ühe grupi siseseks või lepid sellega, et kultuurilises evolutsioonipuus on hargnemine toimunud?

      Kustuta
    2. Ja kas neil kultuurigruppidel on siis lubatud iga päev süüa ja hommikuti üles tõusta, kui keegi ikka tahtma peaks? :)

      Kustuta
    3. See söömise ja tõusmise keelu mõte on väga intrigeeriv, kui ma järgmise maailma loon, siis peaks proovima :) :)

      Kultuuri ei hakkagi defineerima. Kui keegi on ennast sisse seadnud nt järve äres, siis need, kes hiljem jõuavad, peavad kas uue koha otsima või kokkuleppele jõudma. Kui aga üritavad oma kivikirveste ning odadega püsiasukatele haiget teha, siis langeb neile minu raev.

      Kustuta
    4. Lihtsam on igasugu territoriaalsusest üldse loobuda. Pole maad, pole kinnisvara ega üldse erilist vara, pole vajadust kakelda. (Jajah, jahipiirkonnad... Islandi ja ülejäänud Euroopa Liidu kalapüügi-alade sõda...)

      Kustuta
    5. Mina, teie kõigevägevam ja armuline jumal ei võimalda kommunismi. Eraomand on püha ja kapitalism edu võti..:)

      Kustuta
    6. kas see "edu" ei olegi kurjajuur või?

      Kustuta
    7. Kapitalismiga kaasneb ressursside kuhjumine, sellega omakorda kuhjade pärast võitlemine. Rahumeelne kapitalism on võimatu, see ei saa olla lahendus.

      Kustuta
    8. aga hüpoteetilises olukorras, mis meie maailmas pole tglt üldse hüpoteetiline, kui üks seltskond on end sisse seadnud kuiva kliimaga kandis järve või allika ääres, mis ühtlasi toidab allavoolu olevaid jõgesid ja järvi, ja otsustab välja voolavad veeteed ära tammida, nii et
      allavoolu tekib keskkonnakatastroof ja sealsed maad jäävad kuivale?


      teistelt saab ressursse ära võtta ka ilma piire ületamata.

      Pmst on sama lugu praegu ka kliimamuutusega, kus kliima on pekki keeranud eelkõige jõukamad parasvöötmeriigid (kelle jõukust on toitnud see energiapõletamine, mis ka kliima pekki keeras), aga tagajärjed tabavad esimeses järjekorras ekvaatorile lähemaid maid.

      Kustuta
    9. st kõik loodus ei seisa ühe koha peal paigal, vesi voolab, loomad rändavad, tuul puhub.

      Kustuta
    10. Lisaks arvavad parasvöötme riigid, et troopika-riigid ei tohi sama skeemi korrata ega oma loodust maha põletada / üles kaevata. Pole ju aus.

      Võidab sellest aga Hiina, kel ei ole moraalseid tõekspidamisi.

      Ulme- ja utoopiakirjandus vist suuresti väldib neid teemasid. Kauni ja kooskõlalise maailma saab luua vaid vastikuid ääretingimusi hoolega ignoreerides.

      Kustuta
    11. Mulle meeldis Turovski ettekanne "Impact day" üritusel:

      Ei pea olema kogu aeg progress! Homme peab olema sama hea kui täna. Looduses elab parasiit peremehe keskonna najal ja kiskja saab söönuks kui loom sureb. Nii püsib kooslus. Miks me saeme oksa, millel ise istume? Sest nii on kõige mugavam!
      Vot.

      Kustuta
  7. Kui sa ütlesid "Sõbralik ühinemine ja kodusõjad on lubatud", siis hakkas mul peas kelluke tilisema. No Eesti ühines ka "vabatahtlikult ja sõbralikult" NSVL-ga.

    VastaKustuta
    Vastused
    1. selleks ongi kodusõjad lubatud. Kui keegi tungib üle piiri, siis püssitorust tuleb seebimulle. Kui aga keegi kasutab nn roheliste mehikeste taktikat on võimalik võidelda. Aga ma väga ei muretseks. Kuna ma loon inimesed oma näo järgi, siis on elu külluslik ja hea nagu möödunud sajandi euroopas ning liiga võimuahneid ei sünnigi :) :)

      Kustuta

Palun ära pahanda, kui ma Su kommentaarile ei reageeri/vasta:) Ma olen väga tänulik kõikide mõtteavalduste eest, aga kui olen Sinuga nõus, pole ju põhjust midagi lisada, ning kui oleme eriarvamusel- siis, minu oma on juba kirjas:)
Tänan Sind kaasamõtlemise eest!